Головна » 2017 » Листопад » 24 » Чорні крила голодомору
22:34
Чорні крила голодомору

1933-й рік… Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.
24 листопада в  ЗОШ І-ІІ ст. с. Ренева  відбувся захід – реквієм «Чорні крила голодомору»,  який підготували учні 5- 9 класів.
Ведучі заходу Юля Деркач та Юля Петришин нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.
Зворушила пам'ять інсценізація уривку з роману Уласа Самчука «Марія». Бідолашний Корній (Олег Ярошевський) вимолював прощення за своїх синів, які зрадили найрідніших, а змордована голодом і страшними думками Марія (Наталя Петришин) ніяк не могла збагнути вчинку своєї доньки Надії. «Корнію, вона задушила… задушила дитя. Воно мучилось і вона задушила…» ¬– ридала Марія на сцені. 
Доторкнулись сердець і прочитані поезії. Та найбільше вразила глядачів пісня «Свіча» Оксани Білозір у виконанні Юлі Петришин, Тетяни Сович та Юлі Деркач.
Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.
Свіча, яку ми кожного року запалюємо в пам'ять про жертви Голодомору і молитва за них є, звісно ж, важлива, але…набагато важливішою є та умовна свіча пам’яті, яка повинна завжди горіти і ніколи не згаснути у наших серцях.

Педагог-організатор Мойсеєнко Н.П.

Переглядів: 145 | Додав: admin2 | Теги: ЗОШ І-ІІ ст с. Ренева | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar