Головна » 2018 » Травень » 15 » Цікава мандрівка мильнівських школярів
12:40
Цікава мандрівка мильнівських школярів

13 травня 2018 року учні 6-9 класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Мильно разом зі своїми вчителями здійснили похід вихідного дня, який виявився найкращим способом входження в багатогранний світ туризму. Головною метою одноденного оздоровчо-прогулянкового походу миленських школярів довжиною більше 30 км була не просто прогулянка стежинами рідного краю, а ознайомлення із природними та історичними місцями, якими так багаті околиці села Мильно.
У лісовому урочищі «Каменецька Дубина» на схилі гори Перший Камінь школярі спостерігали виходи на поверхню мальовничих решток Товтрів віком 20 млн. років, що мають велику науково-пізнавальну й естетичну цінність. Ця геологічна пам’ятка природи – чарівне місце, перебуваючи тут, здається, що час зупинився.
Під час походу школярі на власні очі побачили ще один цікавий екскурсійний об’єкт – залишки давньої господарської будівлі, яка досі добре збереглася посеред лісу.  Це сліди забутого поселення, яке, згідно спогадів старожилів села Мильно, до Другої Світової війни називалося хутором Бецулова. Хутір цей, який особливо нічим не завинив, потрапив до списку неперспективних, а людей загнали до колгоспу. Так знищували коріння української нації, бо в хуторах і маленьких селах виховувався працелюб, хранитель традицій, справжній українець-патріот. 
Також цього травневого дня учні школи зі своїми учителями відвідали пам’ятний знак на місці загибелі сотні особливого призначення УПА під керівництвом «Гордієнка». 16 березня 1946 року українські патріоти прийняли нерівний бій із військами МДБ. Для участі у цій великій облаві большевики залучили ще й військового літака. Триста червонопогонників кілька разів атакували позиції повстанців, але щоразу відкочувались з втратами. «Гордієнко» вміло керував боєм, показуючи особистий приклад мужності та героїзму. Кілька разів повстанці намагалися прорватися із оточення, але безуспішно. На пропозицію большевиків здатись, «Гордієнко» відповів, що українські повстанці борються за велику ідею – Українську Самостійну Соборну Державу, і тому їх здобути можна тільки мертвими. Востаннє закликав друзів гарячими словами: «Бити ворога до останнього віддиху!». 
І так сталося. Лише ввечері, після цілоденного бою, вдалося ворогам зайняти становища в українських повстанців. Зайняли їх, але вже без бою, бо Геройським Воїнам невистачило набоїв, а останніми постріляли себе. Сімнадцять безсмертних Лицарів з командиром Гордієнком на чолі віддали своє молоде життя за волю України. В 1995 році на місці бою, що на схилі Дітківецької гори, споруджено пам’ятник.
Від учителів діти довідалися і на власні очі побачили беліґеративні (від латинського – beligero – вести війну) ландшафти. До них відносяться укріплені городища, оборонні вали й рови, кургани, окопи, вирви від вибухів, ДЗОТи, бліндажі, укріплені лінії тощо. У нашому краю їх можна зустріти скрізь – на полях і в лісах, луках і пасовищах, у поселеннях та навколо них. Під час Першої світової війни 1914-1918 років фронт чотири рази «перекочувався» через село Мильно та околиці. Мильнівські школярі безпосередньо на місцевості ознайомилися із пам’ятками цієї страшної війни.
Завершився похід у дійсно унікальному місці – на горі Гонтова. Екскурсія на цю гору значно розширила географію походу. Чудові краєвиди, що відкриваються з її вершини, зачарували дітей та учителів своїм неповторним виглядом. Саме тут створено Комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Ґонтова гора» площею 36,4 га, що є фрагментом Товтрової гряди між селом Мильно і селом Мала Березовиця Збаразького району. Заповідний об’єкт охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. На вершині гори майорить національний прапор України, символ боротьби різних поколінь українців Галичини та сусідньої Волині за державну незалежність.
Здобуті під час походу знання, без перебільшення, стануть в нагоді мильнівським дітям як тепер, так і в майбутньому.

Більше інформації та світлин на сайті ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мильного

Переглядів: 80 | Додав: admin2 | Теги: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мильного | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar