Головна » 2018 » Січень » 30 » Цвіт життя вони віддали Україні
18:47
Цвіт життя вони віддали Україні

Над Крутами сніг. І пронизливий вітер
У січні ридає, голосить, гуде:
Шукає могили, де воїни — діти
На вічнім спочинку… Немає ніде.

                                Василь Письменний
Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія.
29 січня у ЗОШ І-ІІ ст. с. Ренева відбувся захід-реквієм «Цвіт життя вони віддали Україні», присвячений 100-річчю бою під Крутами.
Ведучі Марта Ситник і Таня Сович) наголошували на тому, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. 
Поезія, прочитана учнями, викликала глибокі почуття та емоції, а пісня «Плаче Господь» у виконанні Юлі Деркач заставила присутніх зронити непрохану сльозу. 
На завершення заходу учні та їх наставники віддали шану й честь героям Крут і пом’янули їх хвилиною мовчання. Останнім акордом заходу стала пісня «Молитва» у виконанні Юлі Петришин та Юлі Деркач.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Педагог-організатор Наталя Мойсеєнко

Більше світлин тут
 

Переглядів: 66 | Додав: admin2 | Теги: крути, ЗОШ І-ІІ ст с. Ренева | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar