Головна » 2018 » Березень » 21 » Мелодія душі Олега Германа
08:50
Мелодія душі Олега Германа

Під Божою рукою між лісом і рікою
Цвіте село, як вишитий рушник.
Ще з княжих літ донині у рідній Україні
Воно і хлібодар, і захисник.
Чернихів – прадавнєє село.
Чернихів – пісенне джерело…

Це рядки із пісні «Гімн села», автором слів і музики якої є поет Олег Герман. Саме у селі Чернихові, відомому історії вже 805 років, теплого березневого дня 70 років тому народився Олег Михайлович Герман. Зростав у культурній, патріотичній сім’ї (батько працював завідувачем сільського клубу, мати брала активну участь у драматичному гуртку).
Господь Бог обдарував звичайного сільського хлопчину багатьма талантами. Завдяки наполегливому навчанню у школі, а згодом у Львівській політехніці, невтомній праці, він досягнув високих вершин – став професором, проректором Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, відомим в Україні поетом, членом Національної спілки письменників України, автором понад 30 наукових статей, 100 публіцистичних матеріалів, більше 20 поетичних та прозових збірок.
Тож сьогодні ми знаємо Германа – поета, автора і виконавця пісень, художника, сценариста і режисера багатьох святкових заходів, ведучого радіо і телепрограм, педагога із 45-річним стажем. А ще він відомий як людина зі стійкими переконаннями, активний громадський діяч, інтелігент, котрому не байдуже сьогоднішнє суспільне життя.
Жителі Чернихова, вчителі та учні школи знають Олега Михайловича як просту, доступну, добру людину. «Наш Герман», «наш поет», «наш професор», – так називають його і дорослі, і діти. Незважаючи на велику зайнятість, Олег Герман частий гість у своєму селі, у рідній школі. Та чи можна назвати гостем людину, яка навіки прикипіла серцем і душею до родинного гнізда, без активної участі якої не обходиться ні одне сільське свято чи значна подія?!
Щовихідних Олега Михайловича можна побачити то на батьківському подвір’ї, де він разом з дружиною Марією  упорядковує  рідну садибу; то на сільському кладовищі, де дбайливо доглядає могили своїх батьків. При спілкуванні з односельчанами дасть мудру пораду-настанову, для всіх є авторитетом, прикладом, усі його люблять, поважають і шанують.
Талановитий, мудрий, толерантний, життєрадісний, вимогливий і, водночас, людяний, Олег Герман живе у світі науки, високої поезії, життєвих турбот і вірить, що його найкращий твір ще не написаний.
Отож із нагоди ювілею дозвольте побажати Вам, Олеже Михайловичу, здоров’я міцного, родинного тепла й затишку. Зберігайте творчий ритм, отримуйте задоволення від життя! Хай доля й надалі буде щедрою і прихильною до Вас, шановний ювіляре!

Марія БУРИЧ, учитель української мови ЗОШ І-ІІІ ст. с. Чернихова

Переглядів: 76 | Додав: admin2 | Теги: Олег Герман, Чернихів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar