Головна » 2017 » Травень » 25 » Сьогодні – День філолога
11:38
Сьогодні – День філолога

Професійне свято людей, які присвятили своє життя філології, в Україні відзначають 25 травня.

Також свято відзначається і в ряді інших країн. Це професійне свято вчителів української мови та літератури, бібліотекарів, випускників і викладачів філологічних факультетів. 
Хоча, кажуть, філолог – це зовсім ніби і не фах, а покликання, тому що любити слово, логос, який є і буде першим із усіх можливих початків, - не професія. А у мову, універсальну знакову систему – один із об’єктів вивчення філології як науки, заглиблені всі ми – члени соціуму. А, отже, всі ми дотичні до філології! І всіх нас я вітаю із днем філолога!
Філологія – дивовижна наука! Відокремлена, як і всі сучасні гуманітарні дисципліни, від філософії, але зовсім не втратила філософічну заглибленість. Інакше, як іще, якщо не філософською бінарністю, можна пояснити цю двоїстість об’єкта її вивчення? З одного боку філологія – це суха й жорстко регламентована лінгвістика, що вивчає закони побутування мови: стилістика, синтаксис, фонетика, комп’ютерна лінгвістика, типологічне й порівняльне мовознавство… Одні ці назви, списані ніби зі сторінок підручника з латини, здатні навіяти жах на найбезстрашніших. А з іншого боку, об’єктом філологічного вивчення є література, один із найзахоплюючих видів мистецтва, бо не є чимось таким, що можна побачити, почути, торкнути… Література – це уявна даність, авторська фантасмагорія, гра тіней, що їх відкидає світ і, водночас, сама окремий дивовижний всесвіт. І от прочитання та інтерпретація найрізноманітніших текстів також те, чим займаються, обклавшись словниками, значно рідше цукерками, філологи.
А ще всім завжди була відома стара істина: філологічні факультети – це осередок вишуканих найрозумніших і найгарніших наречених! Це нічого, що, буває, вони сліпнуть над фоліантами у бібліотеках, у екстатичній нестямі зазубрюють іноземні слова, або готуються до семінару із семасіології. Ніхто так не відбриє нахабу, не зморгнувши оком і не полізши за словом до кишені не навчить нечему! Ніхто, крім них, не оспіває коханого у віршах і прозі, не засліпить інтелектом, не розставить правильні наголоси й акценти!
Хай живе філологія! Хай розквітає новітня філологічна думка! Хай поповнюються філологічні ряди молодими, вдумливими й легковажними, гарними й усміхненим пошуковцями! 

             Віват, філологіє!            

Переглядів: 63 | Додав: Psyjdsq | Теги: відділ освіти Зборівської РДА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar