Головна » 2017 » Червень » 29 » У селі Жабиня відкрили дитячий садочок «Журавлик»
18:32
У селі Жабиня відкрили дитячий садочок «Журавлик»

Дошкільна освіта є першою сходинкою до здобуття якісних знань, фундаментом, на якому будується вся система освіти. Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність незалежно від місця проживання, матеріального забезпечення, соціального походження – таке завдання постало перед очільниками місцевої влади. Жителі села Жабиня чекали з особливим нетерпінням цього дня, який запам’ятається мешканцям села як день відкриття дитячого садка, облаштованого за всіма сучасними вимогами.
На території Кальненської сільської ради (с. Жабиня та с. Кальне) проживають 60 дітей дошкільного віку, з них 30 – у селі Жабиня. У ІV кварталі 2016 року закінчено капітальний ремонт колишнього приміщення дитячого садка. Будівля відповідає вимогам щодо облаштування дошкільних навчальних закладів. Приміщення дитячого садка розраховане на одну різновікову групу. У ньому облаштовано та естетично оформлено приміщення ігрової кімнати, спальні, роздягальні, спортивно-музичної зали, санвузла. Для забезпечення дітей триразовим харчуванням, обладнано харчоблок з допоміжними приміщеннями відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Значну роботу проведено з упорядкування території закладу: встановлено огорожу, бруківку, облаштовано пісочниці, висаджено квіти.
І ось завдяки спільним зусиллям органів виконавчої влади різних рівнів та дружньої громади села – новий, затишний дитячий садок гостинно відчинив свої двері для дошкільнят. Розділити радість з мешканцями громади та привітати їх з чудовою подією завітали: депутат Верховної Ради України Тарас Юрик, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Зварич, голова Зборівської районної державної адміністрації Ігор Яворський, голова районної ради Богдан Максимів та сільський голова Володимир Пальцан.
Символічну стрічку під час відкриття приміщення дитячого дошкільного закладу перерізали депутат Верховної Ради України Тарас Юрик та голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. За давньою українською традицією приміщення дошкільного навчального закладу освятив отець-декан Володимир. Священик привітав сім’ї щасливих малюків, котрі відтепер матимуть дитячий садочок, а також побажав усім Материнського заступництва Пресвятої Богородиці. Далі слово мали гості свята.
«Я хочу подякувати громаді села Жабиня за її активну участь у роботі садочка. Ви справді дуже організована громада! Відтепер дітки будуть мати де проводити час не тільки в стінах садка, але й на його прилеглій території. Я тішусь, що це непоодинока справа зроблена в Жабині. Я думаю, що через місяць ми відкриємо новий дитячий садочок в смт. Залізці Зборівського району. Ми можемо говорити про те, що насправді відновлюємо ту інфраструктуру, яка 25 років не була відновлена. На сьогоднішній день ми маємо країну, яка змінюється. Крок за кроком, садочок за садочком, метр за метром нової дороги вона змінюється і через кілька років ці дітки матимуть зовсім іншу країну», – зазначив Тарас Юрик.
«Цей садочок є прикладом великої співпраці: коли працює народний депутат, шукаючи кошти на ремонт, районна державна адміністрація та районна рада виділяють кошти на придбання меблів, та коли сільська рада включається в таку велику спільну роботу. Результат, який ми бачимо сьогодні, досягнуто не лише коштами державного бюджету, а й власними зусиллями: коли голова працює і контролює сплату податків на території своєї сільської ради, коли батьки слідкують за роботою та якістю наданих послуг, і коли місцеві аграрії долучаються до роботи громади», – виступив Степан Барна.
Далі слово надали очільникові Зборівського району Ігорю Яворському. «В першу чергу хочу подякувати від імені районної державної адміністрації Степану Степановичу та Тарасу Зіновійовичу за те, що спільними зусиллями відремонтували цей прекрасний садочок. Хочу нагадати, що було два основних джерела фінансування закладу: це кошти державного фонду регіонального розвитку, а також субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по Зборівському району. Цього року ми плануємо відкриття ще трьох садочків на території Зборівського району. Ми хочемо, щоб держава наша розвивалася і цей прекрасний цвіт нашої нації будував Україну нового європейського зразка!», – сказав голова райдержадміністрації.
Після теплих слів гостей свята, дитячому садочку «Журавлик» були вручені численні подарунки. Дійство закінчилося в гостинних стінах дитсадка, де кожен міг помилуватися затишним убранством дитячих кімнат. Батьки задоволені, а в дитячих очах не згасає іскринка щастя, адже вони отримали свій «дім радості», де будуть навчатись, виховуватись, спілкуватись з однолітками і успішно готуватись до навчання у школі.

Інформація зі сайту Зборівської райдержадміністрації

Фотогалерея

Переглядів: 256 | Додав: admin2 | Теги: Жабинський дитячий садок, відділ освіти Зборівсьої РДА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar