Головна » 2018 » Травень » 3 » У Зборові облаштують інклюзивно-ресурсний центр
13:37
У Зборові облаштують інклюзивно-ресурсний центр

2 квітня у відділі освіти райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Марії Назарчук відбулася нарада щодо створення районного інклюзивно-ресурсного центру. 
Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної освіти.
На нараді йшлося про облаштування інклюзивно-ресурсного центру, який повинен мати приміщення, пристосоване для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до вимог законодавства, у тому числі державних санітарних норм і правил та державних будівельних норм. У такому приміщенні облаштовується приймальня, кімната для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять, вчителя-логопеда, занять з лікувальної фізкультури.
Учасники наради обговорили процедурні питання створення та розміщення даної установи, озвучили свої пропозиції та узгодили пакет документів для конкурсного відбору керівника центру.
 
Довідка.  Постановою КМУ від 12.07.17 р. №545 затверджено Положення про інклюзивно-ресурсний центр. Завдяки Конвенції про права осіб з інвалідністю, нашою країною, серед інших держав – учасниць цієї Конвенції, визнано, зокрема, право інвалідів на освіту шляхом забезпечення інклюзивної освіти. Так, за ч. 2 ст. 24 Конвенції взято зобов‘язання стосовно того, щоб інваліди не виключалися із системи загальної освіти, а діти-інваліди – із системи безкоштовної та обов‘язкової початкової або середньої освіти. Ці постулати відтепер закріплено в Законі «Про освіту».

Переглядів: 57 | Додав: admin2 | Теги: Марія Назарчук, відділ освіти Зборівської РДА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar