Головна » 2018 » Травень » 13 » «Україна очима молодих»
12:30
«Україна очима молодих»

З 3 по 5 травня ц. р. у Львові проходила Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих». Організували конференцію Національний центр «Мала академія наук України» і комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Проходила конференція на базі Українського католицького університету та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Керівниками секцій були викладачі Львівського Національного університету імені Івана Франка, а базою для проживання та відкриття – приміщення Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Учасниками конференції стали 69 слухачів з 19 обласних відділень Малої Академії Наук України. Упродовж трьох насичених днів на них чекали: урочисте відкриття заходу, знайомство з організаторами та провідними науковцями, ознайомлення з програмою конференції, цікава екскурсія містом, знайомство з славетними пам’ятками минувшини, представлення власного дослідження, обговорення доповідей інших учасників та здобуття досвіду публічного виступу.
Чи знав хтось раніше у Львові та багатьох інших регіонах України про Мшанець, що на Зборівщині, про ЗОШ І-ІІІ ступенів села Мшанця, про шкільний історико-краєзнавчий музей  «Народна скарбниця»? Мабуть, ні. Але тепер знають! Учениця 10 класу Беднарчук Оксана – слухачка Зборівської філії (Залізцівського відділення) МАН України представила пленарну  доповідь у секції «ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії» на  тему: «Діяльність українських культурно-просвітницьких товариств на теренах села Мшанця (1920-1930-ті рр.)». Науковим керівником дослідницької роботи  є вчителька історії ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мшанця Марія Михайлівна Братащук, яка супроводжувала команду слухачів обласного відділення МАН України до Львова.     
Учасниця заходу Оксана  Беднарчук наголошувала на тому, що філії культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар» та інші, які діяли в складних умовах польського панування на території Галичини, зокрема Мшанця, стали прикладом патріотизму для наступних поколінь. Доповідь написана на основі матеріалів Державного архіву Тернопільської області, Центрального державного історичного архіву України у місті Львові, експозицій шкільного історико-краєзнавчого музею «Народна скарбниця» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мшанця, спогадів старожилів села, відгуків.
У секції «Історичні та новоутворені етнічні спільноти на території України кінця ХХ початку ХХІ століття (на прикладі свого регіону)» –слухачка Шумської філії Вікторія Трощанська представила доповідь «Депортація жителів села Антонівці в контексті вивчення історії національних меншин Шумщини». А слухачка Тернопільського міського відділення Олена Мочук у секції «Економічне зростання регіону: природні, трудові та інституційні чинники» мала тему виступу «Альтернативні джерела енергії та можливості їх використання в Тернопільській області».
Зі сертифікатами учасників міжнародної науково-практичної конференції, новими враженнями та наснагою для здобуття нових знань  учні повернулися з міста Львова. Заходи такого рівня, підтверджують, що Мала академія наук України є закладом для обдарованих особистостей, який творить можливості у реалізації потенціалу креативної молоді, здатної до наукової діяльності.

Переглядів: 65 | Додав: admin2 | Теги: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мшанця, Марія Михайлівна Братащук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar