Головна » 2018 » Січень » 28 » Вчимося жити разом!
22:35
Вчимося жити разом!

На початку нинішнього навчального року під час круглого столу «Діти – провідники змін» Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про те, що новий Закон «Про освіту» несе в собі не тільки значне розширення інклюзивної освіти, а й значні виклики щодо цього.
«Мало створити матеріальні можливості для інклюзивної освіти. Архітектурна доступність – далеко не єдиний показник, необхідний для інклюзії. Потрібно, щоб людей з особливими потребами почали розуміти, навчилися ставитися до них з повагою. І, найголовніше, щоб вчителі знали, як працювати з такими дітьми. Тому зараз нам дуже важливо в підготовку всіх наших шкільних вчителів включити блок щодо роботи з дітьми з особливими потребами. Інший виклик – навчити школярів ставитися з повагою до гідності один одного, незалежно від того, має дитина особливі освітні потреби чи ні», – зазначила Міністр.
Саме ця актуальна нині проблема стала основою наради-семінару голів шкільних методичних об'єднань класних керівників району, що відбулася в актовій залі відділу освіти 16 січня 2018 року. 
У вступному слові методист з виховної роботи Зборівського районного методичного кабінету Любов Михайлівна Шнир повела мову про специфіку та зміст діяльності класного керівника з дітьми з особливими освітніми потребами. А для кращого розуміння такої специфіки запропонувала для перегляду короткий відео фрагмент.
Далі про особливості корекційної роботи з учнями та індивідуальної роботи з батьками в діяльності соціального педагога вела мову фахівець загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 м. Зборова Ганна Євгенівна Руда. Її розповідь про специфіку роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, настільки зацікавила учасників семінару, що жоден з них, здається, навіть не поворухнувся. Бо лише у першій міській школі педагоги вже тривалий час працюють із такими дітьми і мають певний позитивний досвід. Не було й запитань, лише Любов Михайлівна, добре знаючи стан справ, час від часу долучалася до розмови Ганни Євгенівни.
І вже зовсім інакше – з набагато більшою цікавістю – сприйняли учасники семінару повтор вже переглянутого відео фрагменту про дітей з особливими освітніми потребами.
Предметом обговорення у ході семінару стало також питання взаємодії класного керівника з батьківською громадськістю з питань інтеграції дітей з обмеженими можливостями здоров’я у шкільне середовище, про що знову вела мову методист з виховної роботи Зборівського  РМК  Любов Михайлівна Шнир. 
А завершився семінар традиційним оглядом рекомендованої літератури.

Більше світлин тут

Переглядів: 81 | Додав: admin2 | Теги: Любов Михайлівна Шнир, діти з особливими потребами, Зборівський РМК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar