Головна » 2018 » Червень » 26 » Від Мильна до Кременця
14:34
Від Мильна до Кременця

З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді та вивчення історичних пам'яток рідного краю кемпери літнього мовного табору «Світанок» («Sunrise») загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Мильного разом з вихователями та волонтеркою Sophie, яка прибула у школу з Франції, щоб навчати дітей англійської мови, здійснили незабутню мандрівку до древнього Кременця.
Спершу екскурсантам відкрила двері Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка, що знаходиться у горах на території Кременецького національного природного парку. Зустрів мильнівчан Микола Станіславович Курач – завідувач кафедри трудового навчання, доктор педагогічних наук, доцент. Він розповів про заклад, який розташований в приміщенні, де навчальний процес не переривався з 1805 року, часу заснування гімназії, що мала славу «Волинських Афін» і входила до когорти найкращих університетів Європи. Тут усе дихає історією: і старовинні східці та перила, і давня бібліотека, і зали з дивовижною акустикою.
А екскурсоводом по навчальному закладі став дивовижний чоловік, котрий до найменших деталей знає його історію, старший викладач Олександр Павлович Ємець. З ним і мандрували давніми коридорами у світ далекої історії.
На гору Бону, висотою 397 метрів над рівнем моря – найвідомішу цікавинку міста, з мильнівчанами піднімався Олександр Григорович Соловей – викладач історії та політології. Він показав руїни замку з неймовірно гарним краєвидом та унікальною сакральною архітектурою. Історичну назву гора Бона має із середини XVI ст., на честь дружини  короля Жигмонта І Бони Сфорци.
Далі подорож продовжилася до Божої Гори, яка є частиною національного парку «Кременецькі гори» і заповідника Медобори. Ця мальовнича гора-останець, що підвищується над рівниною Малого Полісся на 120 метрів, ще від княжих часів ІХ-Х ст. була місцем подвижництва численних монахів. За легендою, в XIII столітті на ній показала себе і залишила на вершині доказ свого перебування – слід своєї лівої стопи –  Пресвята Богородиця. Місцеві жителі називають відбиток Богоматері "ступкою". Піднімаючись на Божу гору, відчуваєш душевний спокій. А ще всі пили воду із цілющого джерела. Здавна біля нього була капличка, нині споруджено церкву.
А далі був Почаїв. Почаївська Лавра – унікальне місце в Україні. Вона приваблює своєю благодаттю і величчю. Її білі стіни із золотими куполами видно за 20 км. Серед нескінченних жовто-зелених  полів її сліпуче сяйво виглядає, як справжнє диво.
Ми щиро вдячні викладачам Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка за теплу зустріч, цікаві та змістовні розповіді.  
За фінансову допомогу в організації екскурсії дякуємо начальнику відділу освіти райдержадміністрації Олені Ярославівні Поплінській та завідувачу комунальної установи «Зборівський районний методичний кабінет» Зборівської районної ради Ігору Богдановичу Колосу, та директору ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мшанець Василю Рогану за наданий автобус.

Вчителька англійської мови Оксана Михайлівна Видойник

Більше світлин на сайті ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мильного

Переглядів: 65 | Додав: admin2 | Теги: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мильного | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar