Головна » 2020 » Лютий » 12 » Зборівщина приймала учасників ІХ Всеукраїнських зимових змагань із мандрівництва «Снігохід 2020»
10:57
Зборівщина приймала учасників ІХ Всеукраїнських зимових змагань із мандрівництва «Снігохід 2020»

8 лютого на Зборівщині пройшли ІХ Всеукраїнські зимові змагання з мандрівництва “Снігохід 2020”, які проводяться з метою масового залучення молоді до спортивного туризму та краєзнавчої діяльності. Захід відбувся з ініціативи та при підтримці Тернопільського Пласту і громадської організації Молодіжний Націоналістичний Конгрес-Тернопіль. Організатором змагань та головним суддею був тернополянин Микола Бігус, уродженець Зборівського району. І вже не перший рік на захід приїжджають учасники з різних куточків нашої держави, щоб перевірити свою волю та характер, а також побільше дізнатися про цікаві місця Тернопільщини. Цього року тереном змагань площею близько 60 км2  була мальовнича місцевість на стику Галичини, Волині й Поділля. Учасниками змагань стали понад 180 активних людей із Київа, Львова, Тернополя, Житомира, Камянця-Подільського, Хмельницького, Вінниці, Чернігова, Батурина, Донецька, Івано-Франківська, Кропивницького, Маріуполя, Рівного, Бердичева, Чернівців, Миколаєва, Жовтих Вод, Зборова та багатьох інших містечок і сіл України. 
Команди вирушили засніженим 60 кілометровим маршрутом у пошуках точок для заліку через села Мильно, Бліх, Дітківці, Мшанець, гору Гонтова, крізь лісові урочища Каменецької Дубини та Гострої Гори. У туристів була можливість вибрати одну з двох категорій: любителі (заявлено 29 команд) чи професіонали (заявлено 33 команди), відповідно на 45 чи 55 точок, включаючи 5 точок (контрольних пунктів) з технічними етапами – спуск «дюльфером»; етнографічна точка у традиційному українському житлі «Бабусина Хата» села Дітківці; перша допомога; стрільба з пневматичної гвинтівки. Останній технічний етап – краєзнавча точка, знаходився в шкільному історико-краєзнавчому музеї села Мильно. Саме тут для учасників змагань випробовуванням став краєзнавчий квест, завдання якого підготовлені на основі місцевого матеріялу. 
Про значний рекреаційний потенціал краю свідчать численні культурні та природні пам’ятки, які мандрівники зустрічали на своєму шляху. Ця місцевість була свідком надзвичайно доленосних подій в історії нашої держави. Мабуть, це по особливому трепетно відчували змагуни зі всієї України, бо проходили героїчно-трагічними стежками Української Повстанської армії, яка у 1940 роки на своїй землі боролася проти большевицьких окупантів.   
Учасником цьогорічних змагань була команда Мильнівської школи під керівництвом вчителя Захисту Вітчизни Володимира Богайчука, і досить гідно представила Зборівщину на Всеукраїнському форумі туристів. Подолавши 45 кілометрів, здобувши 207 балів, мильнівські школярі вибороли 6-е місце у Категорії А. Переможцями ж стали наступні команди: 
- категорія А (любителі): 1 місце – «Де Сніг»; 2 місце – «Багнети»; 3 місце поділили дві команди – «Мамонти» і «Ямайка»; 
- категорія Б (професіонали): 1 місце – «Гоін Ап»; 2 місце – «Рарамурі»; 3 місце – «Братани».  
Всі учасники змагань нагороджені пам’ятними медалями та сувенірами, а переможці – цінними призами. Але найголовніше, що здобули учасники змагу – море позитивних емоцій та неоціненний досвід. Бо гаслом зимових змагань з мандрівництва є такі слова: «Пробіжи, пройди або ж проповзи! Покажи, що ти можеш!». 
«Пробігли 60 кілометрів по снігу за 8 годин. Побачили велику кількість пам’яток культури, місць слави українського народу. Дякую організаторам за чудовий старт!» - ділиться своїми враженнями цьогорічний учасник із Вінничини, переможець у категорії професіонали. 
Відгуки про змагання пластунів з Рівного: «Закінчились пластові змагання з зимового мандрівництва «Снігохід». Це були цікавезні 35 кілометрів тернопільськими лісами. Радість, згуртованість, чудові краєвиди – це лише мала частина емоцій, які ми пережили. Дякую юнакам пластунам з 33 куреня імені Уласа Самчука за те, що зорганізувалися і за хороший похід. До наступних мандрів!».  
“Моя маленька мрія здійснилася. Я взяла участь у Снігохід-2020. А сніг створив справжню зимову казку у лісі, і я отримала колосальне задоволення від мандрівки... Будь-які змагання - це виклик. Виклик собі, щоб перевірити свої сили, витривалість, знання з орієнтування на місцевості. Киньте собі виклик, і у вас додадуться сили. А сили - це впевненість. І, звісно, це перевірка стосунків, дружня підтримка. Адже, неважливо де ти, а важливо з ким! Тому «Снігохід» - реально класні зимові пригоди у колі друзів, які близькі по духу!”- ділиться своїми враженнями мандрівниця із Львівщини. 
У наступному році «Снігохід» і надалі залучатиме українську молодь до спортивного туризму, популяризуватиме здоровий спосіб життя та активний відпочинок з метою пізнання рідного краю.

Фотогалерея

Переглядів: 60 | Додав: admin2 | Теги: Зборівщина, с. Мильно, Снігохід-2020 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar