Головна » 2017 » Вересень » 13 » Як Зборівська «Скеля» підкорила Одесу
13:47
Як Зборівська «Скеля» підкорила Одесу

Команда учнів «Скеля» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Зборова є багаторазовим призером зборів-змагань юних рятувальників Тернопільщини «Школа безпеки». Цього року нам надзвичайно поталанило, адже вперше піднялися на вершину п’єдесталу. Тому «Скеля» прибула в Одесу у дитячий  центр «Молода гвардія» на XV ювілейний збір.
Урочисте відкриття на березі Чорного моря майоріло стягами з усіх куточків України. Під прапором Тернопілля крокувала команда з написом на парадній формі – ЗБОРІВ. А це надихало, це зобов’язувало, адже на такому масштабному заході ми були вперше.
Спочатку ми мали презентувати на сцені свою команду в конкурсі «Візитна картка». Щоб гідно оцінили наші старання, довелося бути співучими й артистичними, серйозними і веселими, позитивними і привабливими. Судді виявились прихильними і друге місце було хоч несподіване, але заслужене.
Під час подолання смуги перешкод «Аварійно-рятувальні роботи в зонах пожежі, хімічного або радіаційного забруднення, на висотній будівлі» хвилювання не дозволило показати найкращі результати, проте третє місце сприйняли з радістю. Початок змагань був оптимістичний, і це надихало.
Командні змагання з виду «Медицина» показали, що надавати долікарську допомогу ми вміємо бездоганно, але в тестах з теоретичної частини допустили незначну кількість помилок. Друге місце – це чудовий показник. За цю перемогу ми були нагородженні медичною сумкою, укомплектованою сучасними лікарськими засобами.
Нелегкими виявилися змагання виду «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища». Тут потрібно було проявити високу туристичну майстерність і надавати медичну допомогу в різних ситуаціях. Друге місце – звичайно ж успіх.
Дозвілля було насичене різними конкурсами, в яких ми проявили свою активність. «Містером рятувальником – 2017» став Андрій Походжай, а Галина Коцур отримала звання «віце-міс рятувальниця». 
Сподобався квест «Шляхами безпеки», де довелося проявити розумові і фізичні здібності, кмітливість і взаємодопомогу. Ми проявили себе якнайкраще. І нагорода тому – перше місце.
Протягом трьох годин команди виготовляли стіннівки «Юний рятувальник», де завдання вимагало описати перебіг подій під час збору – змагань, висловити враження і гарно оформити. Це вдалося найкраще нашій дружній команді, і в загальному заліку конкурсної програми ми отримали першість.
Закривала змагальну програму естафета «Рятувальні роботи на акваторії». Тут довелося надавати допомогу потерпілим в реальних умовах на морі. Погода була не найкраща, що ускладнювало виконання нелегких завдань. Сьоме місце в цьому виді дозволило в загальнокомандному заліку зайняти почесне  друге  місце серед юних рятувальників України.
Хто ж вони – зборівські рятувальники? Це «вчорашні» випускники другої міської школи, а нинішні студенти Львівських вузів: Андрій Походжай, Павло Михайлишин, Вікторія Перколаба. Це учні нашої школи: Галина Коцур, Сергій Бабкін, Степан Кузняк та учень першої міської школи Дмитро Джула.
Дні, проведені у «Молодій гвардії», залишили незабутнє враження і запам’ятаються на все життя. Старти та успішні фініші, кубки, призи, медалі – відзнака нашої  кмітливості, спритності, ерудиції, майстерної підготовки до змагань. Але це не замінить головного – живого спілкування зі своїми ровесниками з різних куточків України, теплого одеського моря і багатьох друзів, яких зустріли у цьому сонячному місті.
Ми щиро вдячні всім, хто посприяв здійснити цю поїздку: начальнику відділу освіти райдержадміністрації М.М Назарчук, завідувачу районного методичного кабінету І.Б.Колосу), приватному підприємцю В.Г. Антоніву.
Команду готували до змагань учителі Василь Добромиль, Галина Запорожець, допомагали їм Галина Баліцька, Іван Богуцький, Олег Жеграй.
Тренувальну базу для підготовки команди надала державна підпорядкована рятувальна частина № 17 м. Зборова.

Василь Добромиль, керівник команди 

Фотогалерея

Переглядів: 55 | Додав: admin2 | Теги: відділ освіти Зборівської РДА, ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Зборова, Зборівський РМК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar